Остава ли начело на Левски Николай Костов - отговорът в извънредна пресконференция на стадион "Георги Аспарухов"

Лион измъкна инфарктно реми срещу Лил в луд мач с шест гола

Отборите на Лил и Лион изиграха истински футболен спектакъл, завършил при резултат 3:3. Двата тима демонстрираха атакуващ и атрактивен футбол, но не успяха да излъчат победител. Домакините обаче могат повече да съжаляват за това развитие, тъй като десет минути преди края водеха с 3:1, но не успяха да удържат преднината си и трябваше да се задоволят само с точка.

Първото полувреме бе равностойно, но никой от двата тима не стигна до попадение. За сметка на това втората част бе доста по-вълнуваща. Секунди след подновяването на играта Жонатан Бамба напредна по левия фланг и центрира успоредно на голлинията, а Джонатан Дейвид изпревари вратаря и засече в мрежата за 1:0.

В 61-вата минута канадецът удвои преднината на своя тим, реализирайки дузпа, отсъдена за нарушение на Райън Шерки.

Лион обаче бързо върна интригата и в 64-тата минута Брадли Баркола се възползва от лошо изчистена топка и с диагонален удар порази вратата за 2:1.

В 80-ата минута обаче Лил получи втора дузпа, този път за игра с ръка на съперников футболист, и отново Дейвид реализира от бялата точка за 3:1.

Лион обаче не се предаде и отново бързо се върна в мача, като в 83-тата минута Александре Лаказет бе изведен от Саел Кумбеди и намали на 3:2.

В 89-ата минута "хлапетата" се добраха и до равенството, а отново Лаказет се разписа с изстрел в горния десен ъгъл на вратата за крайното 3:3.

След този мач Лил остава на 6-ото място с актив от 46 точки. Лион пък се намира на 8-ата позиция в класирането с 40 точки.

Снимки: Imago