Тотнъм пропусна шанса да излезе на трето място след 6-голов трилър срещу последния

Саутхамптън и Тотнъм изиграха изключителен зрелищен двубой на „Сейнт Мерис“, в който двата отбора си отбелязаха шест гола, но не успяха да се победят, завършвайки 3:3. „Шпорите“ повеждаха на два пъти, като в един момент дори имаха преднина от два гола, но в крайна сметка не успяха да я задържат и да излязат на трето място във временното класиране. Педро Поро (45'+1), Хари Кейн (65') и Иван Перишич (74') се разписаха за лондончани, а Че Адамс (46'), Тио Уолкот (77') и гол от дузпа на Джеймс Уорд-Праус в 93-тата минута донесоха така важната точка за отбора на Саутхамптън, който обаче за момента остава на дъното на класирането.

Антонио Конте заложи на същия състав, който победи Нотингам Форест в миналия кръг. Това означаваше, че Педро Поро запазва мястото си като десен уинг-бек. Емерсон Роял се възстанови от своята контузия, но остана на пейката за началото. Рубен Селес пък бе предприел три корекции в стартовия състава на Саутхамптън. Лавия, Уолкот и Армстронг стартираха днес.

В самото началото двата отбора създадоха по една опасност. Първо Педро изведе с добро подаване Сон в наказателното поле, но опитът на корееца да отиграе от въздуха се оказа много неуспешен. Първата атака на Саутхамптън бе още по-опасна. Стюарт Армстронг получи на границата на наказателното поле, откъдето стреля. Получи се рикошет, след който топката стигна до Уорд-Праус, който потърси Че Адмас на далечната греда. Последният се разтегна максимално, за да засече, но прати топката встрани от целта.

Още в четвъртата минута Ричарлисон напусна терена заради контузия. Кулушевски зае мястото му. Няколко минути след това и Селес трябваше да направи ранна принудителна промяна, след като контузия получи Бела-Кочап. Той бе заменен от Салису.

В 19-ата минута Дайър засече с глава центриране на Кулушевски, след което топката премина опасно близо, но встрани. В 32-рата минута пък удар на Кейн пък блокиран в последния момент.

Беднарек също получи контузия, така че двамата централни защитници, с които Саутхамптън започна, трябваше да бъдат заменени принудително. Контузиите продължиха и Дейвис напусна по същата причина, заменен от Перишич.

В 37-ата минута шут на Сон от далечна дистанция профуча встрани. В добавеното време на първата част Тотнъм заслужено взе аванс. Сон много добре видя огромната дупка в защитата на Саутхамптън и изведе Поро отляво. Испанецът напредна и с огромна сила стреля от шест метра, пращайки топката под напречната греда. Въпреки че ударът му бе в близкия ъгъл, Базуну нямаше какво да направи – 0:1.

В самото начало на втората част Саутхамптън изравни. Лавия изведе Уолкот зад отбраната, а крилото използва скоростта си да стигне до топката и центрира ниско към Че Адамс, който засече. Това бе първият точен удар за „светците“.

Домакините заиграха много активно и владееха доста повече топката, но Тотнъм за пореден път показа ефективност. В 59-ата минута Кейн пропусна една добра ситуация, но шест минути след това голмайсторът на "шпорите“ отново изведе лондончани напред, след като засече с глава чудесно центриране на Кулушевски отдясно. Това бе 21-ви гол за Кейн в Премиър лийг през този сезон. В 74-тата минута гостите направиха голяма крачка към победата. Ново центриране на Кулушевски бе изчистено с глава, но Перишич посрещна топката от въздуха и с много качествен удар от границата на наказателното поле направи 1:3.

Саутхамптън не се отказа и върна един гол. Мара свали с глава към Уолкот, който се разписа отблизо за 2:3 в 77-ата минута. Минута след това Форстър се намеси решаващо, за да предотврати изравняване, след като спаси удар на Мара. Саутхамптън обаче продължи да натиска и заслужено стигна до равенството в добавеното време, когато Уорд-Праус реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Сар срещу Мейтланд-Найлс.

Снимки: Imago