възможно ли е съдийски грешки да опредeлят шампионът на Англия - гледайте "Контра"

Алмерия съхрани надеждите си за спасение след късна драма срещу Кадис

Алмерия и Кадис завършиха наравно 1:1 в мач от 26-ия кръг от Ла Лига. Двата тима предложиха интересен сблъсък, а Кадис сякаш вече по традиция отново се провалиха в края, след като сториха същото и преди седмица срещу Хетафе. Головете в срещата паднаха през втората част, когато Рожер (49’) успя да открие в полза на гостите, но Гонсало Мелер (90’) възстанови равенството в добавеното време.

Първата част не предложи голове. В средата на първото полувреме първо гостите имаха сериозни претенции за дузпа, които първоначално бяха уважени от Карлос Дел Серо Гранде, но впоследствие той промени решението си след намеса на ВАР. На свой ред подопечните на Серхио Гонсалес също пожелаха да получат наказателен удар, но и техните претенции не бяха уважени.

Гостите бяха близо до попадението в добавеното време, когато Сесар де ла Хос нацели горната греда. Те все пак стигнаха до гол пет минути след начало на втората част, когато Рожер надскочи отбраната на Алмерия и се разписа след ъглов удар за 0:1.

Гостите обаче сякаш помислиха, че са спечелили двубоя и се оттеглиха в своята половина в желание да бранят крехката си преднина, което в крайан сметка им изигра лоша шега. Домакините от Алмерия получиха 11-метров наказателен удар дълбоко в добавеното време, когато появилият се от скамейката малко преди това Момаду Мбайе направи изключително необмислено нарушение в наказателното поле. Зад топката застана Гонсало Мелеро и отбеляза за 1:1, а веднага след изпълнението на началния сигнал след попадението бе даден и край на срещата.

С тази точка Алмерия съхрани шансовете си за спасение, макар и да са все още в опасната зона. Те са с 26 точки, колкото имат и Хетафе и Валенсия. Кадис пък е само с два пункта повече и на 14-о място в подреждането.

Снимки: Gettyimages