Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Локомотив (София) излъга Славия в столичното дерби

Отборът на Локомотив (София) постигна труден успех с 1:0 над Славия в столичното дерби от 24-ия кръг на еfbet Лига. В герой за "железничарите" се превърна Карлос Франса, който заби единственото попадение.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на домакините. Емил Стоев пусна перфектен пас към Тони Тасев, който от удобна позиция не успя да намери очертанията на вратата. Секунди по-късно Галин Иванов отправи удар, но право в ръцете на Бубакар Гай.

В 12-ата минута след центриране на Карлос Франса, Ертан Томбак допусна сериозна грешка, като след разбъркване Мартин Райнов стреля, но Светослав Вуцов спаси.

24 Локомотив (София) - Славия

В 21-ата минута Станислав Костов шутира с десния крак от малък ъгъл, но младият страж на "белите" изби в корнер. Последва и удар с глава на Матеус Дуарте, но опитът му премина далеч от целта.

В края на първата част Емил Стоев напредна и центрира по земя на точката на дузпата към Галин Иванов, който от чиста позиция отправи твърде слаб удар, за да затрудни вратаря на "железничарите".

В 53-ата минута Тони Тасев се разписа след самостоятелен пробив. Атакуващият футболист успя да матира стража на Локомотив с техничен удар. Секунди по-късно главният съдия Красен Георгиев прегледа ситуацията с ВАР, след което отмени попадението заради нарушение на централния нападател на Славия Владимир Николов.

Минута по-късно футболистите на Станислав Генчев шокираха гостите. Юлиан Ненов центрира в наказателното поле, където топката се отклони от бранител на "белите", а от близка дистанция Карлос Франса матира Светослав Вуцов.

В 67-ата минута Людовик Соарес намери Емил Стоев на точката на дузпата, но неговият удар срещна тяло на съотборник, за да излезе в аут.

В 83-ата минута се откри пореден шанс пред Галин Иванов, но капитанът на тима стреля в тялото на Бубакар Гай.

Главният съдия даде цели 13 минути продължение, в които гостите се опитаха да стигнат до точката, но защитата на Локомотив се справи.

Загорчич побесня, колега едвам го удържа

По този начин отборът на Локомотив събра актив от 34 точки, което го поставя на девето място. "Белите" пък все още са на шеста позиция с 38 пункта.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - СЛАВИЯ 1:0

1:0 Франса (54)

Стартови състави:

Локомотив (София): 1. Бубакар Гай, 44. Божидар Кацаров, 3. Марио Петков, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев, 5. Давид Малембана, 8. Мартин Райнов, 89. Матеус Дуарте, 94. Юлиан Ненов, 29. Станислав Костов, 11. Карлос Франса

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 5. Велко Йеленкович, 4. Людовик Соарес, 19. Чунг Нгуен-До, 17. Ерол Дост, 33. Галин Иванов, 8. Емил Стоев, 88. Тони Тасев, 10. Владимир Николов

Стадион: "Локомотив", София
Главен съдия: Красен Георгиев

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: Борислав Цветанов