Гергана Топалова победи №1 в схемата и се класира на полуфинал в Испания

Националката на България Гергана Топалова се класира за полуфиналите на турнира за жени в Палманова (Испания) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Българката победи с 6:4, 6:3 №1 в схемата и №178 в световната ранглиста Тара Вюрт от Хърватия. Срещата продължи 87 минути.

Топалова изостана с 1:3 в първия сет, но спечели пет от следващите шест гейма за 6:4. Във втората част Гергана поведе с 5:2 и затвори мача с 6:3.

Това е трета поредна победа за българката при само един загубен сет.
 С успеха тя си осигури 1162 долара и 18 точки за световната ранглиста, а за място на финала Топалова ще играе срещу четвъртата в схемата испанка Роса Мас.

В надпреварата на двойки Топалова и Марта Матула (Гърция) отпаднаха на четвъртфиналите след поражение от водачките София Горгодзе (Грузия) и Ирина Шиманович (Беларус) с 6:7(3), 1:6.