Белгийци продължават да впечатляват в Лига Европа

Белгийският Роял Юнион е приятната сензация през този сезон в Лига Европа. Тимът от Брюксел ще играе на 1/4-финал в турнира, след като отстрани германския Унион (Берлин) в осминафиналния сблъсък помежду им. Белгийците спечелиха с 3:0 реванша на свой терен, а първият двубой бе завършил 3:3, така че с резултат 6:3 от двата мача те продължават напред.

Роял Юнион поведе в 18-ата минута, когато Теди Тума се възползва от груба грешка в отбраната на съперника и прати топката в мрежата за 1:0.

В 63-тата минута Жан Лазар Амани удвои преднината на домакините, възползвайки се от отличен пас на Виктор Бонифейс.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В 80-ата минута германците останаха в намален състав, след като Яник Хаберер си изкара втори жълт и червен картон.

Това като че ли окончателно сломи съпротивата на Унион, който допусна и трети гол в края, дело на Люик Лапусан в 94-тата минута.

Все пак Роял Юнион напълно заслужено продължава напред в турнира, докато Унион ще трябва да преглътне тази загуба и да съсредоточи усилията си в Бундеслигата.