Късен гол спаси Унион в надстрелване с Роял Юнион СЖ

Унион и Роял Юнион СЖ сътвориха голово зрелище в първия сблъсък помежду си от 1/8-финалите на Лига Европа, след като завършиха 3:3 в германската столица. Това бе трета среща  между тези два тима през този сезон, след като те бяха заедно в една група и в предишната фаза на надпреварата, където си размениха по една победа като гост.

Домакините започнаха много силно, като в първите 20-ина минута стражът на гостите Антони Морис държеше белгийците в мача. В 28-ата минута обаче Роял Юнион поведе в резултата, след като удар на Виктор Бонифейс рикошира в бранител и остави безпомощен Рьонов. Йосип Юранович изравни в 42-рата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Унион започна и второто полувреме по-активно, но отново домакините се оказаха изоставащи в резултата. В 58-ата минута Тримел загуби топката, което даде възможност на Лапусин да пробие, след което да изведе Йорбе Вертасен, който вкара третия си гол в евротурнирите през този сезон. Робин Кнохе изравни в 69-ата минута, след като сам направи добавка след дузпа, която изпълни, но бе избита от стража на гостите.

Бонифейс отбеляза втория си гол с мача в 72-рата минута, след като се възползва от центриране на Нювкуп и останал очи в очи с Рьонов, направи 2:3.

Минута преди края Свен Михел изравни с помощта на рикошет.

Снимки: Imago