Алкарас постигна победа номер 100 в тура на АТР

Испанецът Карлос Алкарас постигна победа номер 100 в кариерата си в Тура на АТП и се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 8,8 милиона долара.

Водачът в схемата Алкарас надделя над 31-ия поставен Талон Грийкспоор (Нидерландия) със 7:6(4), 6:3. Първият сет премина без пробиви, а 19-годишният испанец взе тайбрека, след като поведе с 5:2 точки в него. Във втората част той реализира ранен брейк и дръпна с 3:0, след което запази аванса си до края.

С успеха Алкарас излезе на второ място в класацията за най-малко изиграни мачове за достигане до 100 победи. Той направи постижението за 132 срещи, като отстъпва единствено на легендата Джон МакЕнроу (САЩ) със 131 срещи. След него по този показател остават Андре Агаси (САЩ) със 135 мача и сънародника му Рафаел Надал със 137.

За място на четвъртфиналите Алкарас ще играе срещу британеца Джак Дрейпър, който елиминира сънародника си и вицешампион в турнира през 2009 година Анди Мъри със 7:6(6), 6:2 след два часа игра. Дрейпър пропиля ранен аванс от 3:1 гейма, но след това спечели оспорвания тайбрек, за да поведе в резултата. Във втората част той направи серия от четири поредни гейма, за да триумфира.

Ветеранът Стан Вавринка (Швейцария) също продължава напред след успех над седмия поставен Холгер Руне (Дания) с 6:2, 6:7(5), 7:5. 37-годишният Вавринка водеше със сет и 5:3 гейма, като пропусна и мачбол при 5:4 и собствен сервис във втората част, но все пак стигна до успеха с късен пробив в третия сет.

Швейцарецът очаква номер 11 Яник Синер (Италия), който се справи в третия кръг с французина Адриан Манарино със 7:6(7), 6:4, като отрази сетбол при 5:6 точки в тайбрека на първата част.

Защитаващият титлата си и четвърти поставен Тейлър Фриц (САЩ) също достигна четвъртия кръг с победа над Себастиан Баес (Аржентина) с 6:1, 6:2. Така той ще играе срещу Мартон Фучович (Унгария), който спечели срещу Алекс Молчан (Словения) с 6:4, 6:2.