Евро 2024: Англия - Словакия 0:1

Черноморец не прости на Академик Пловдив, Туту направи 17 асистенции

Черноморец победи с 94:70 (23:13, 19:13, 28:20, 24:24) Академик Пловдив като домакин в мач от 24-ия кръг на НБЛ. Успехът е 13-и за „акулите“, които имат и 9 поражения от началото на сезона. Пловдивчани са с баланс 6-16.

Мачът в Бургас не предостави особено голяма интрига, след като домакините поведоха в резултата още от самото начало и след 10 минути на паркета те вече имаха преднина от 10 точки пред съперника си. След това баскетболистите на Васил Евтимов продължиха да увеличават аванса си и да не дават никакъв шанс на тима на Йордан Янков да се доближи до тях. Гостите се представиха равностойно в заключителната четвърт, но това беше крайно недостатъчно за тях.

Берк Мехмед вкара 24 точки за Черноморец, Джордан Тъкър се разписа с 16 точки, а Мунис Туту приключи с дабъл-дабъл – 15 точки и 17 асистенции.

За Академик Пловдив Евгени Хаджирусев реализира 12 точки.