Лех (Познан) надви Юргорден

Отборът на Лех (Познан) победи с 2:0 тима на Юргорден в първа 1/8-финална среща от Лигата на конференциите.

Поляците стигнаха до попадението в 39-ата минута чрез Антонио Милич, който засече с глава центриране от пряк свободен удар. През втората част гостите опитаха да върнат попадението, но не показаха необходимите аргументи за това и се оттеглиха на реванша с гол пасив.

Те дори допуснаха още един. Филип Маршвински от домакините се озова непокрит в наказателното поле в 82-ата минута и засече една топка по земя, която после се отби в гредата и влезе във вратата на Юргорден за втори път.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Ответният сблъсък в Швеция е точно след седмица - на 16 март и е с начален час 19:45 българско време.

Снимки: Imago