Ман Юнайтед се отърси от кошмара "Ливърпул" и отново включи на скорост в Лига Европа

Манчестър Юнайтед бързо се отърси от кошмарната загуба с 0:7 от Ливърпул в първенството и отново ключи на скорост в Лига Европа. "Червените дяволи" разбиха Бетис с 4:1 в първия сблъсък между двата тима от 1/8-финалите на турнира на своя "Олд Трафорд". По този начин англичаните направиха голяма крачка към класиране за следващата фаза на тази надпревара. Точни за успеха на домакините бяха Маркъс Рашфорд в 6-ата, Антони в 52-рата, Бруно Фернандеш в 58-ата и Ваут Вегхорст в 84-тата минута. За гостите се разписа Айосе Перес в 32-рата минута.

Ерик тен Хаг не бе направил нито една промяна от в сравнение със състава от резила с Ливърпул. Той бе избрал да започне мача с Ваут Вегхорст на върха на атаката и Маркъс Рашфорд, Антони и Бруно Фернандеш зад гърба му. Фред и Каземиро бяха двойката опорни полузащитници.

Мануел Пелегрини пък заложи на Айосе Перес на върха на атаката и Луис Енрике, Хоакин и Хуанми от по-задни позиции. В центъра на терена си партнираха Гуидо Родригес и Вилиам Карвальо.

Домакините можеха да открият резултата в 4-тата миунта, когато Фред получи на десния фланг, центрира за Вегхорст, който засече отблизо във вратата. Попадението обаче не бе зачетено заради засада на бразилеца.

Само две минути по-късно Юнайтед все пак поведе. Пас по земя на Бруно Фернандеш затрудни Луис Фелипе, който не се намеси добре и подари топката на Рашфорд, който го финтира и с удар под напречната греда отбеляза за 1:0.

В 9-ата минута "червените дяволи" имаха нов шанс, като този път Вегхорст стреля с глава отблизо, но ударът му бе слаб и не затрудни особено Клаудио Браво.

След това Юнайтед стигна до още едно страхотно положение в 17-ата минута. Люк Шоу подаде остро успоредно на голлинията и Вегхорст засече топката, но ударът му бе блокиран от защитник и кълбото мина на сантиметри от вратата.

Минута след това се стигна до нов шанс пред Клаудио Браво, след като Рашфорд изскочи очи в очи с вратаря, който предвидливо излезе и блокира удара на нападателя.

В 28-ата минута Манчестър Юнайтед организира бърза контраатака, Рашфорд получи отляво в наказателното поле, но изстрелът му по диагонала бе спасен от Браво.

В 32-рата минута от нищото Бетис възстанови равенството. Айосе Перес бе намерен на ъгъла на наказателното поле и с диагонален шут по земя намери далечния ъгъл на вратата за 1:1. В ситуацията останаха сериозни съмнения за игра с ръка на Хуанми, който асистира за гола.

В 44-тата минута Давид де Хеа за малко да направи огромен подарък на гостите. Той подаде топката в краката на Хуанми, който веднага изведе Айосе Перес на добра позиция, но ударът му рикошира в защитник и се отби от гредата.

След колебливо начало на второто полувреме, постепенно Ман Юнайтед отново взе инициативата и в 52-рата минута стигна и до гол. Антони получи на ъгъла на наказателното поле, финтира бранител и с прекрасен диагонален изстрел прати топката в сглобката на вратата за 2:1.

Само шест минути по-късно падна и трети гол. След центриране от корнер Бруно Фернандеш бе изпуснат от отбраната и с глава бе точен за 3:1.

В 62-рата минута домакините създадоха поредна чудесна атака, Антони бе изведен зад защитата и реши да прехвърля вратаря, но прехвърли и вратата. Тук бразилецът по-скоро сгреши, защото имаше трима свои съотборници до себе си, с които да комбинира и да изведе на празна врата, което щеше да бъде сигурен гол.

В 67-ата минута Джейдън Санчо навърза двама защитници в пеналта и подаде за Фред, чийто удар обаче бе крайно разочароващ и не затрудни Клаудио Браво.

В 73-ата минута Антони опита нещо подобно на изстрела, с който отбеляза гола, но този път не успя да намери добре топката и тя се търкули покрай вратата.

Три минути по-късно Вегхорст се озова на стрелкова позиция след грешка на Луис Фелипе, но не успя да отправи голов шут, тъй като бранителят все пак успя някак да блокира опита му.

След това в 79-ата минута домакините организираха страхотна контраатака, Вегхорст изведе Антони сам срещу Клаудио Браво, но изстрелът на бразилеца бе спасен от стража на гостите.

В 84-тата минута весе пак домакините добавиха и четвърти гол на сметката си. Факундо Пелистри проби отдясно и подаде за Скот Мактомини, неговият удар бе спасен от вратаря, но при добавката Ваут Вегхорст прати кълбото в мрежата за 4:1.

В 89-ата минута Каземиро шутира по земя от дистанция, но ударът му бе слаб и не намери очертанията на вратата.

В добавеното време и Лисандро Мартинес можеше да се разпише с глава след центриране от корнер, но ударът му профуча покрай гредата. След това и Факундо Пелистри имаше шанс на контраатака, но и той бе отказан от Клаудио Браво.

В крайна сметка Манчестър Юнайтед записа изключително ценна победа, с която си върна самочувствието и доказа реномето си на основен фаворит за спечелване на трофея в Лига Европа. Все пак не бива да се забравя, че има и реванш и на свой терен Бетис ще опита да потърси обрат, колкото и труден да изглежда той в момента.