Обрат на "Лаута" донесе трите точки на Левски в мач за престиж - на живо след 1:2

Димитър Карамфилов пред Sportal.bg: На Божидар не му достигна опит за медал

Треньорът на Божидар Саръбоюков - Димитър Карамфилов, даде ексклузивно интервю за Sportal.bg минути, след като неговият възпитаник завърши четвърти във финала в скока на дължина на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Истанбул с национален рекорд за юноши под 20 години и лично постижение от 7.97 метра. С този резултат 18-годишният дебютант на голям форум при мъжете остана на 3 сантиметра от бронзовия медал.

“Може би най-вече опит не му достигна. Освен личен рекорд, това е и национален рекорд, заради което много се гордея с него. Вече смятам да атакуваме осемте метра. Четвърто място е най-гадното място. Той може би осъзнава какво е изпуснал, но не осъзнава какво е постигнал. Единствен от българските атлети успя да се класира за финал, където с последен опит направи лично постижение и се класира на четвърто място на един голям форум.

След третия опит решихме да рискуваме всички останали опити. Четвърти и пети опит бяха над 8 метра с малки фалове, но последния дръпнахме малко назад и се получиха нещата. Смятам, че резултатът е много добър за момента.

Скокът на дължина за момента му пасва най-много. Други специалисти казаха, че той има потенциал да скача по 8.50 м - 8.60 м след години, когато порасне. Високия скок засега сме го загърбили, но може да опитаме и с троен скок”, каза Карамфилов пред Sportal.bg.

Какви цели си поставя тандемът през лятото и други интересни неща може да намерите във видео интервюто.