Виляреал надви Алмерия с късни голове

Виляреал записа успех с 2:0 при визитата си на Алмерия от 24-тия кръг на Ла Лига. Това е първа победа за тима като гост в първенството от 9 ноември насам, когато той спечели с 1:0 срещу Еспаньол.

„Жълтата подводница“ заслужено победи, след като доминираше през целия мач, но трябваше да изчака до заключителните минути, за да отбележи своите попадения. Резултатът беше открит чак в 76-ата минута, когато резервата Жерард Морено се разписа с хубав шут след асистенция на Самуел Чъкуезе. В 88-ата минута именно нигериецът центрира към Хосе Луис Моралес, който удвои преднината на отбора с воле. Успехът можеше да бъде още по-убедителен, тъй като в последните секунди на двубоя Родриго Ели беше на път да си отбележи автогол с шпагат, но топката срещна гредата.

Виляреал е на шестата позиция в класирането с актив от 37 точки, а Алмерия е на 17-ото място точно над зоната на изпадащите с 25 спечелени пункта, като отстъпва на Севиля и Хетафе само по голова разлика.