3:0 на почивката едва се оказа достатъчно за Хетафе

Поне за малко Хетафе излезе от зоната на изпадащите, след като пребори с 3:2 гостуващия Жирона в среща от 24-тия кръг на Ла Лига. Домакините водеха уверено с 3:0 още на почивката, но в края едва удържаха аванса си.

Две наивни грешки на защитници на каталунския тим донесоха добър аванс на отбора на Кикес Санчес Флорес. Още във 2-рата минута, при опит да изнесе топката, Сантиаго Буено сбърка, от което се възползва Енес Юнал за 1:0.

В 14-тата турският нападател удвои от дузпа, отсъдена за ненужна игра с ръка на Хавиер Ернандес.

Две минути преди паузата Борха Майорал покачи на 3:0 и всичко изглеждаше ясно още на този етап.

Жирона обаче намали в 54-тата чрез Валентин Кастейянос, който беше точен на празна врата.

Гостите дори върнаха още един от головете, след като в 80-ата юношата на Реал Мадрид порази мрежата с далечен изстрел.

Домакините обаче не допуснаха изравняване, с което постигнаха едва втората си победа в последните 10 срещи във всички турнири.

Тимът на Жирона пък пропусна шанса да погледне по-смело напред към евротурнирите, тъй като до днес имаше три успеха в последните четири кръга и при победа щеше да се доближи на точка до шестото място.