ЦСКА 1948 унижи Локомотив (Сф)

ЦСКА 1948 смачка Локомотив (София) с 6:0 насред столичния квартал "Надежда" в първия мач от 22-ия кръг на efbet Лига. Това е най-голямата победа на "червените" в елита. Националът Радослав Кирилов откри резултата с удар отблизо във втората минута. В края на първото полувреме Парвиз Умарбаев удвои. Третото попадение реализира бразилецът Елитон с глава в 51-ата минута. Евгений Сердюк покачи на 4:0 в 69-ата минута. След шест минути украинският нападател беше точен за 5:0, а в 88-ата минута Ивайло Чочев се разписа от дузпа за 6:0. Това беше гол номер 16 през сезона за аса на "червените".

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Гостите от Бистрица имаха силно начало. Тъкмо беше изтекла първата минута от мача, когато Марио Топузов центрира отдясно, а топката беше посрещната с глава от Евгений Сердюк. Ударът на украинеца се отби в страничната греда и докато бранителите в червено-черно се ориентират, Радослав Кирилов отблизо намери мрежата - 1:0 за футболистите на Тодор Янчев.

Последваха скучни минути в "Надежда", в които футболистите на Станислав Генчев така и не успяха да достигнат до чиста голова възможност. В 38-ата минута Кирилов беше близо до второ попадение, но опасният изстрел на крилото мина покрай вратата на "железничарите".

Сериозно VIP присъствие на стадион "Локомотив"

В 42-ата минута ЦСКА 1948 увеличи аванса си. Марио Топузов отново напредна отдясно, след което центрира технично към Кирилов при далечната греда. Последва пас назад към Парвиз Умарбаев и удар на бившия халф на Локомотив (Пловдив). Топката се отби в крака на Алан Диас и влезе в мрежата зад Александър Любенов

В началото на втората част хората на Янчев покачиха на 3:0. Бразилският централен защитник на ЦСКА 1948 Елитон посрещна с глава центриране на Умарбаев от корнер и насочи топката в ъгъла на Любенов, който плонжира, но безуспешно - трети гол за гостите.

Последваха две спасявания от страна на Даниел Наумов. В 59-ата минута националът отрази с една ръка опасен изстрел на Антонио Вутов, а малко след това вратарят парира удар на резервата в тима на Локомотив Юлиан Ненов.

24 Локомотив (София) - ЦСКА 1948

В 69-ата минута Ангел Лясков центрира отляво и последваха два изстрела на Георги Русев - един с глава и след това от малък ъгъл, но и двата пъти Александър Любенов реагира отлично. Топката обаче попадна у Евгений Сердюк, който успя да я бутне зад голлинията през краката на Давид Малембана. Положението беше гледано с VAR, но в крайна сметка Волен Чинков не видя нищо нередно и голът беше признат.

В 75-ата минута резервата Георги Русев и колегите му в предни позиции отново притесниха максимално отбраната на "железничарите", което доведе до опасно разбъркване в наказателното поле на Локомотив. Сердюк се оказа на точното място и украинецът плъзна без проблеми топката във вратата - 5:0 за ЦСКА 1948.

В 88-ата минута Ивайло Чочев реализира своя "дежурен" гол, който беше под номер 16 за него през сезона. Бившата звезда на Палермо вкара от дузпа, като не остави никакъв шанс на Александър Любенов с прецизен изстрел в долния десен ъгъл на рамката. Дузпата беше отсъдена за нарушение в пеналтерията срещу включилия се много силно от резервната скамейка Георги Русев.

Локомотив (София) 0:6 ЦСКА 1948

0:1 Радослав Кирилов (2)
0:2 Парвиз Умарбаев (42)
0:3 Елитон (51)
0:4 Евгений Сердюк (69)
0:5 Евгений Сердюк (75)
0:6 Ивайло Чочев (88 - дузпа)

Стартовите състави:

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 44. Божидар Кацаров, 12. Бруно Франко, 26. Красимир Милошев, 33. Алан Диас, 39. Антонио Вутов, 5. Давид Малембана, 8. Мартин Райнов, 13. Селсо Рапосо, 29. Станислав Костов, 11. Франса

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, 2. Джонатан Перейра, 3. Райън Бидунга, 14. Елитон, 4. Ангел Лясков, 18. Ивайло Чочев, 39. Парвиз Умарбаев, 58. Октавио, 7. Марио Топузов, 25. Евгений Сердюк, 99. Радослав Кирилов.