Ман Юнайтед се нуждаеше от пълен обрат и голове в края, за да изхвърли Уест Хам от ФА Къп

Манчестър Юнайтед продължиава борбата си за четири трофея, след като постигна изключително драматична победа с 3:1 над Уест Хам в петия кръг за Купата на Англия. Пред приповдигнатата атмосфера на “Олд Трафорд” след спечелената в неделя Купа на лигата, гостите успяха да открият резултата чрез Саид Бенрама, но след това “червените дяволи” осъществиха пълен обрат благодарение на Наиф Агер (77’ автогол), Алехандро Гарначо (90’) и Фред (90’).

Преди началото на двубоя Хари Магуайър и Бруно Фернандеш показаха на публиката на “Олд Трафорд” спечелената преди дни Купа на лигата. Освен това Каземиро и Мери Ърпс показаха индивидуалните си награди от FIFA Best. Давид Де Хеа пък получи лично от сър Алекс Фъргюсън отличието за най-много сухи мрежи (181) във всички турнири. С това постижение той изпревари Петер Шмайхел.

Първата добра възможност в двубоя дойде на сметката на домакините още в шестата минута, когато Ваут Вегхорст добре върна една топка към Марсел Забитцер на границата на наказателното поле, след което австриецът стреля, но Ареола направи отлично спасяване с една ръка. Малко след това и Антъни стреля опасно, но топката премина покрай дясната греда.

Футболистите на Ерик тен Хаг отново имаха добър шанс за попадение в 12-ата минута, когато Скот Мактоминей спечели една топка в средата на терена и напредна, подаде към Алехандро Гарначо, аржентинецът стреля, но отново френският страж на гостите се намеси добре. В ответната атака Томаш Соучек пък получи центриране и опита да стреля с глава, но не успя да се справи.

Гостите от Уест Хам се окопитиха и започнаха да се чувстват доста по-добре на терена на “Олд Трафорд” след изминаването на половината от първата част. Те имаха много чиста възможност да излязат напред в резултата в средата на първата част, когато топката бе отнета на Гарначо, след което пратена много бързо между двамата централни защитници Магауйър и Линдельов към Микаел Антонио, той напредна много бързо и се озова очи в очи с Де Хеа, но ударът му бе право в тялото на испанския страж. Малко след това и Пакета опита своя късмет, но вратарят отново нямаше проблеми.

Давид Де Хеа сгреши доста опасно при едно изчистване на ръба на своето наказателно поле и прати топката в краката на Пабло Форналс в 38-ата минута, но Тайлър Маласия успя да затвори играча на гостите и не му позволи да стреля.

Ерик тен Хаг взе мерки и на почивката на терена се появи Каземиро, който замени Скот Мактоминей, който бе с жълт картон. Пет минути след началото на втората част Томаш Соучек стигна една висока топка в наказателното поле, но отново Де Хеа се намеси добре.

Резултатът в двубоя бе открит в 54-ата минута, когато Саид Бенрама бе изведен отляво в наказателното поле и с отличен удар с десния крак направи резултата 0:1 в полза на “чуковете”. Само няколко минути след това Пабло Форналс от обратната страна на пеналта също пробва много опасен изстрел, но там нямаше играч на гостите, който отблизко разстояние да успее да прати топката в мрежата за втори път. Отново испанският страж на домакините трябваше да се намесва решително в 63-ата минута, когато Микаел Антонио надигра появилия се от скамейката Лисандро Мартинес и стреля, но стражът спаси.

От другата страна на игралното поле Алфонс Ареола също трябваше да се намесва след силен удар на Каземиро малко след изминаването на час игра. Именно негово попадение с глава падна в 72-ата минута след центриране на Бруно Фернандеш, но той бе отменен след намеса на ВАР, която показа, че е имало засада. Домакините все пак стигнаха до равенството в 78-ата минута, когато Наиф Агер не се разбра с Ареола при един корнер и си отбеляза автогол за 1:1.

В 80-ата минута Алехандро Гарначо премина отлично покрай десния бек Бен Джонсън, след което бе съборен в наказателното поле, но протестите за дузпа от страна на играчите в червено не бяха уважени от рефера. В следващите минути домакините изпълниха редица корнери, но те не създадоха сериозна опасност.

Футболистите на Манчестър Юнайтед стигнаха до пълен обрат в последната минута на редовното време, когато ново центриране в наказателното поле бе лошо изчистено от антигероя за Уест Хам в днешната вечер Наиф Агер, топката отиде във Вегхорст, чийто удар бе блокиран, но тя отиде в Гарначо, който стреля прецизно в далечния ъгъл и отбеляза за 2:1.

Третото попадение падна в последната минута на добавеното време, когато отново нелепа грешка на Агер позволи на Вегхорст да му отнеме в наказателното поле, след което нидерландецът подаде към границата на пеналта, където Фред със силен удар сложи точка на спора между двата тима с ново попадение.

Снимки: Gettyimages