Фулъм се справи с Лийдс, Брайтън и Блекбърн също продължават

Фулъм преодоля осминафиналите на ФА Къп след победа с 2:0 над гостуващия Лийдс. Жоао Палиня и Манор Соломон бяха точни за "котиджърс". Голмайсторът на домакините Александър Митрович се завърна след контузия и остана на терена до 68-ата минута. Преди това той подаде за попадението на Соломон.

След четвърт час игра топката попадна в мрежата на Фулъм, но голът беше отменен заради засада. В 21-ата минута Палиня направи нещо много красиво. Халфът на Фулъм стреля изненадващо извън наказателното поле и завари неподготвен стража на гостите Илан Мелие. В самия край на полувремето гредата попречи на Лийдс да изравни след изстрел с глава на Уестън Маккени.

В 56-ата минута Митрович комбинира със Саломон и националът на Израел отправи прецизен удар по диагонала, с който направи резултата 2:0. Лийдс опита да отговори и имаше няколко добри атаки до края, но така и не съумя да стигне до попадение. В 66-ата минута Митрович се разписа с глава, но и неговото попадение не беше зачетено заради засада.

Брайтън се наложи с минималното 1:0 над Стоук Сити, а гола реализира Евън Фъргюсън в 30-ата минута. 18-годишният ирландец прати топката в мрежата на домакините след асистенция на Каору Митома. "Чайките" бяха по-добрият отбор и пропуснаха да спечелят по-убедително. Стоук Сити се активизира през второто полувреме, когато обаче нито един от ударите на домакините не попадна в очертанията на вратата, пазена от Джейсън Стийл

Изненадата дойде в двубоя между Лестър и Блекбърн. "Лисиците" загубиха с 1:2 у дома и напуснаха надпреварата. В 33-ата минута Тайрийс Долън откри в полза на Блекбърн с хубав изстрел от границата на наказателното поле, а малко след началото на второто полувреме се разписа и Сами Шмодикс. Лестър стигна само до почетно попадение, дело на появилия се от пейката Келечи Ихеаначо.

Снимки: Gettyimages