България (U15) срещу силния силния отбор на Испания (U15) в престижния турнир за развитие на UFEA

Ето къде ще играе Матей Казийски през следващия сезон

Българската волейболна звезда Матей Казийски и неговият Итас (Тренто) се класираха за големия финал на турнира за Купата на Италия.

Казийски и компания направиха невероятен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (33:35, 22:25, 25:19, 25:16, 15:9) срещу Алианц (Милано) във втория полуфинал от финалната четворка на надпреварата, игран в пълната зала с 10 105 зрители на Двореца на спорта в Рим.

Матей Казийски: Говорих с Пламен Константинов за националния отбор

Матей Казийски изигра нов страхотен мач и бе над всички за Тренто с 27 точки (1 блок, 1 ас) за победата.

Може ли Матей Казийски да продължи кариерата си в България?

Най-вероятно обаче Матей Казийски през следващия сезон ще носи екипа течно на отбора на Алианц (Милано), пише главният редактор и създател на най-популярния волейболен сайт в Италия и света Volleyball.it Лука Муцоли.

“Слуховете, които преследват волейболните фенове в Италия през последните няколко дни, не отклониха вниманието на клуба и играча от участието в полуфиналната среща на Купа Италия Тренто - Милано 3:2."

"Матей Казийски, който каза „не“ на българските сирени, с които може би спортистът никога не се е съобразявал, каза „да“ в Милано. Вчера играчът, точно срещу следващия му отбор, третият в Италия след Тренто и Верона, реализира 27 точки, което доведе, заедно с Алесандро Микиелето до класиране за финала”, пише колегата Лука Муцоли във Volleyball.it.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"