Севда Асенова донесе първа титла на България от купа "Странджа"

Европейската шампионка в категория до 48 килограма Севда Асенова донесе първата титла на България от 74-тото издание на международния боксов турнир купа "Странджа".

Във финала в най-леката категория при дамите 38-годишната българка надделя над Сайдахон Рахмонова с пълно съдийско единодушие.

Тя спечели всеки един от трите рунда, за да фиксира пет резултата от 30:27 в съдийските карти.

Рахмонова, която е една от младите звезди на азиатския бокс, бе напълно надиграна и тактически, и технически от Асенова, която дебнеше всяка възможност, за да нанесе решителна атака.

До края на следобедната сесия на ринга ще се качат още две българки. Станимира Петрова ще играе във финала до 54 килограма, а във финала до 57 килограма ще излезе Светлана Каменова.

Снимки: БФ БОКС/Startphoto.bg

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: Startphoto