Уест Хам се развихри за 15 минути и излезе от опасната зона

Уест Хам стигна до убедителна победа с 4:0 над Нотингам. Успехът на “чуковете” обаче дойде към края на мача. Дани Ингс отбеляза първите си голове за клуба. Той откри резултата в 70-ата минута, а три по-късно отново се разписа. Деклан Райс увеличи аванса на домакините, влезлият като резерва Микаел Антонио отбеляза четвъртото попадение, като всички голове паднаха в рамките на 15 минути.

Успехът изкачи тима на Дейвид Мойс над зоната на изпадащите. Нотингам е 13-ти, но не е толкова далече от опасната зона. Форест, който има три гола при гостуванията си от началото на сезона, се представи разочароващо и логично си тръгна победен от “Лондон Стейдиъм”.

Уест Хам имаше една победа в последните си 11 шампионатни срещи и преди днешния двубой се заговори за смяна на Мойс, но играчите му отговориха подобаващо. “Чуковете” обаче трябваше да чакаше чак до 70-ата минута, за да видят гол. Преди това Лукас Пакета и Джаръд Боуен удариха греди. Домакините обаче увеличиха натиска през второто полувреме, а Дани Ингс направи разликата. Бившият нападател на Ливърпул нямаше много възможности, но показа голмайсторският си инстинкт и се разписа на два пъти в рамките на три минути.

Ингс първо намери Боуен и спринтира, за да засече центрирането му. Секунди по-късно той отново беше на точното място, за да насочи топката към мрежата. Победата бе подсигурена след красив удар на Райс от границата на наказателното поле. Резервата Антонио също се разписа, като за него това бе първи гол от октомври. Така мениджърът можеше да отпразнува своята победа номер 250 във Висшата лига.

Снимки: Imago