Кръгът в Премиър лийг започна с равенство на "Крейвън Котидж"

Фулъм и Уулвърхамптън завършиха 1:1 в първи мач от 22-ия кръг на Премиър лийг. Гостите играха по-добре до почивката и поведоха с гол на Пабло Сарабия в 23-ата минута, но след почивката Фулъм се активизира и стигна до изравнително попадение, дело на израелския национал Манор Соломон в 64-ата минута.

При победа лондонският тим щеше да се изравни по точки с Нюкасъл, но "котиджърс" срещнаха съперник в много добра форма, който уверено се отдалечава от зоната на изпадащите и се намира на 15-ата позиция с актив от 24 точки, колкото има и Лестър.

"Вълците" започнаха по-уверено, но трудно стигаха до чисти положения. Далечен удар на Рубен Невеш не затрудни Бернд Лено, а след това удар на Сарабия не затрудни германския страж. Секунди по-късно бившият футболист на Пари Сен Жермен се ревашира. Матеус Нунеш центрира към далечната греда, където Раул Хименес свали топката за Сарабия и испанецът я прати в мрежата.

До края на полувремето гостите продължиха да са по-активният отбор и Матеус Куня опита да изненада Лено, но без успех. При Фулъм се усещаше отсъствието на Александър Митрович и повечето атаки на тима не носеха заплаха за Жозе Са. Чак в 45-ата минута португалецът трябваше да се намесва сериозно след изстрел на Андреас Перейра.

Мениджърът на "котиджърс" Марко Силва реши да смени Харисън Рийд и Боби Рийд със Саша Лукич и Манор Соломон, който се включи много силно. В 52-ата минута Сарабия центрира към Хименес, но мексиканецът не улучи вратата. В 64-ата Соломон си освободи пространство и с безкомпромисен шут не остави шансове на Жозе Са - 1:1.

След изравнителното попадение Уулвърхамптън имаше период на надмощие, но не съумя отново да излезе напред в резултата. В 81-ата минута Андреас Перейра стреля атррактивно, но топката не попадна в очертанията на вратата. Дълбоко в добавеното време Винисиус можеше да донесе трите точки на Фулъм, но Жозе Са изби удара му.