Фулъм попари Брайтън в края

Фулъм постигна изненадваща победа с 1:0 над Брайтън като гост и остана пред „чайките“ в битката между двата отбора за евентуална европейска квота в края на сезона. „Чайките“ доминираха през цялото време, като две техни попадения бяха отменени заради засади. На няколко пъти и Бернд Лено се намесваше добре. В едно от редките си нападения Фулъм успя да стигне до гол чрез Манор Соломон. Това се случи само две минути преди края, така че време за отговор нямаше.

Фъргюсън стартира за домакините место Денис Ундав. Голямата загуба за Фулъм бе, че лондончани бяха своя голмайстор Александър Митрович. Хари Уилсън започна вместо него.

Двата отбора изиграха доста скучно първо полувреме, в което очаквано домакините все пак бяха по-активни. „Чайките“ владееха повече топката и отправиха седем удара към вратата на Лено. При най-добрата ситуация стражът на гостите се намеси добре, за да улови топката пред крака на Фъргюсън. Лондончани не направиха нищо в офанзивен план и не отправиха нито един изстрел.

През второто полувреме Брайтън продължи да доминира. В 54-тата минута домакините поискаха дузпа за нарушение на Робинсън срещу Велтман. Сигнал не последва, а и ВАР не се намеси. В 57-ата Марч прати топката във вратата на гостите, но попадението бе отменено правилно заради засада. Минута след това Лено се намеси много добре, за да спаси удар на Макалистър.

В 61-вата минута домакините имаха нови претенции за дузпа, които не бяха уважение, а в 77-ата второ тяхно попадение, реализирано от Буоананоте, бе отменено заради засада на Ундав.

Така се стигна до 88-ата минута, когато напълно против логиката Фулъм стигна до победата. Винисиус спечели една топка в центъра и изведе Соломон, който стреля в далечния ъгъл.

В добавеното време Макалистър пропусна още възможност.

Снимки: Imago