Борнемут се изкачи извън зоната на изпадащите

Борнемут излезе от зоната на изпадащите след победа с 1:0 при гостуването на Уулвърхамптън. Единственото попадение в мача реализира Маркъс Тавърниър в 49-ата минута. За “черешките” това бе първи успех като гост за този сезон и първа победа в последните 10 мача във всички турнири.

“Вълците” бяха записали три победи в последните си четири мача в първенството, но след днешаната загуба те са само на 3 точки над зоната на изпадащите. Те не създадоха почти нищо в предни позиции. Единствените им по-сериозни възможности бяха удар с глава на Доусън и изстрел на Рубен Невеш, който не затрудни Нето. След почивката Матеус Куня стреля на няколко пъти, но нито веднъж не намери целта.

Борнемут също нямаше положения, като голът стана при една от редките атаки на гостите. След попадението те се защитаваха организирано и не допуснаха много опасности пред вратата си.

Снимки: Imago