100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани)

Янтра нанесе нов удар по амбициите на Спартак (Плевен)

Янтра се наложи с минималното 1:0 у дома над Спартак (Плевен) в двубой от 20-ия кръг на Втора лига. По този начин габровци нанесоха пореден удар по амбициите на отбора, воден от Красимир Бислимов, за промоция в елита.

Резултати и голмайстори във Втора лига

Добромир Бонев отбеляза единствения гол в срещата в средата на първото полувреме. Спартак остава без победа през пролетта, след като записа две загуби и едно равенство. За Янтра пък това е втори пореден успех, който отдалечи тима на Живко Желев от опасната зона.

Габровци се изкачиха на 10-о място във временното класиране с актив от 25 точки, а плевенчани остават шести с 29 пункта. В следващия кръг Янтра гостува на Литекс, а Спартак приема дубъла на Лудогорец

Още в първата минута домакините организираха добра атака, а Иван Василев получи топката на отлична стрелкова позиция, но ударът му мина встрани от целта.

Малко преди да измине четвърт час игра Стефан Христов засече с глава центриране в наказателното поле, но не успя да намери очертанията на вратата.

В средата на първото полувреме Добромир Бонев получи страхотно подаване, което го изведе очи в очи с противниковия страж. Офанзивният футболист на Янтра опита да го преодолее с изстрел по земя, но Цинцарски се отчете с добра намеса.

Няколко минути по-късно Бонев получи кълбото на левия фланг и навлезе навътре, след което шутира към далечния ъгъл и направи вратаря на Спартак безпомощен.

Още в ответната атака гостите имаха възможност да изравнят. Филип Колев свали топката към Стефан Христов, който стреля над горната греда.

Футболистите на Живко Желев започнаха по-активно след почивката, но първата по-опасна ситуация се откри пред плевенчани. Стефан Христов отново се оказа адресат на подаването в наказателното поле, но и този път нападателят не затрудни стража.

Спартак се втурна в търсене на изравнително попадение и беше близо до него в 70-ата минута, когато влезлият от резервната скамейка Емил Колев засече с глава центриране отляво, но ударът му мина на сантиметри от левия страничен стълб.

До края на срещата липсваха опасни положения пред двете врати и резултатът се запази непроменен.

ЯНТРА 1:0 СПАРТАК (ПЛЕВЕН)
1:0 Добромир Бонев (24)

ЯНТРА: 1. Християн Василев, 27. Георги Върбанов, 5. Михаил Минков, 89. Мартин Ангелов, 3. Петър Иванов, 22. Добромир Бонев, 19. Ивайло Михайлов, 6. Петър Казаков (К), 17. Тодор Чаворски, 10. Тони Иванов, 9. Иван Василев;

СПАРТАК (ПЛЕВЕН): 12. Богомил Цинцарски, 17. Алекс Георгиев, 5. Иво Върбанов (К), 23. Лъчезар Ковачев, 2. Димитър Калчев, 8. Клаубер Сантана, 18. Руси Чернаков, 10. Васил Шопов, 15. Стивиян Макавеев, 9. Стефан Христов, 20. Филип Колев.