Лацио не се огъна в реванша срещу румънския шампион

Лацио ще играе на осминафинал в Лигата на конференциите, след като елиминира ЧФР Клуж с общ резултат 1:0. С толкова италианците бяха победили в първия мач преди седмица, а ответният дуел в Румъния тази вечер завърши при 0:0.

Местният шампион създаде главоболия на римляните, които обаче също имаха своите шансове. Луис Алберто и Башич се разминаха с гола за Лацио, а след това недопустим пропуск направи Матиас Весино в 63-тата минута.

В 77-ата минута за втори жълт картон от игра беше отстранен Карло Мухар от състава на ЧФР, който е познат у нас от престоя си в ЦСКА-София. И с човек по-малко румънците имаха една възможност, но в крайна сметка не успяха да пратят двубоя в продължения.

Жребият за следващата фаза е в петък от 14:00 часа. На него Лацио ще изтегли един измежду Уест Хам, Ница, АЗ Алкмаар, Слован (Братислава), Виляреал, Юргорден, Истанбул Башакшехир или Сивасспор.