Проливен дъжд остави Алкарас и Фонини на един гейм от преминаване във втория кръг

Шампионът от турнира по тенис в Аржентина Карлос Алкарас (Испания) е на един гейм от победа срещу Матеуш Алвеш преди проливен дъжд да прекрати мача от първия кръг на Рио Оупън. Алкарас водеше с 6:4, 5:3 срещу участващия с уайлд-кард представител на домакините, но времето не позволи да се доиграе.

Алвеш заема 556-о място в световната ранглиста тази седмица. Мачът ще продължи днес след обяд местно време. Победителят ще се изправи срещу Фабио Фонини или Марсело Бариос Вера в следващия кръг.

Шампионът от Откритото първенство на САЩ през 2022 година триумфира миналата седмица в Буенос Айрес в своя първи турнир от ноември насам. Поредица от контузии, появили се в този период, му попречиха да играе и на Откритото първенство на Австралия този януари. Алкарас също така защитава титлата си от Рио де Жанейро от миналата година.

Камерън Нори, който падна от Алкарас на финала в Буенос Айрес, продължава към втория кръг след успех над Хуан Мануел Черундоло (Аржентина) със 7:5, 6:1 за час и 29 минути.

Нори изоставаше с 3:5 в първия сет, но след това вдигна темпото. Спечели следващите 10 от 11 възможни гейма и триумфира в два сета. 27-годишният Нори ще се изправи срещу любимеца на местната публика Тиаго Монтейро, който елиминира шампиона от US Open 2020 Доминик Тийм в понеделник.

Италианският ветеран Фабио Фонини също отива към втория кръг и чака доиграване днес при аванс от 6:2, 5:2 над чилийския квалификант Томас Бариос Вера. Тази среща също беше прекъсната заради дъжда.

Номер 4 в схемата Франсиско Черундоло спечели с 4:6, 6:3, 6:3 над Роберто Карбеяс Баена, докато Даниел Галан (Колумбия) и Хуан Пабло Варияс (Перу) също отиват към втория кръг.