Голям провал за ЦСКА 1948 срещу 10 от Ботев (Враца)

ЦСКА 1948 допусна сериозен провал в efbet Лига, след като загуби с 0:1 гостуването си на Ботев (Враца) в мач от 20-ия кръг на първенството. Единственото попадение вкара Чавдар Ивайлов, който прониза Наумов в 21-ата минута.

От 44-ата минута "червените" играха с човек повече след втори жълт картон на Фераресо, но въпреки това не успяха да се доберат дори до точката. За това спомогнаха както отличните изяви на домакинския страж Красимир Костов, така и липсата на късмет. Футболистите на гостите на два пъти нацелиха гредите след удари на Радослав Кирилов и Райън Бидунга, а в 29-ата минута Ивайло Чочев пропусна дузпа.

26 Ботев (Враца) - ЦСКА 1948

Сред 11-те на домакините не попадна най-новото им попълнение - Момчил Цветанов, който остана извън групата. Наставникът на "червените" Тодор Янчев направи две промени в сравнение със състава, който победи Хебър преди седмица. Евгений Сердюк замени контузения Алекс Колев на върха на атаката. Радослав Кирилов пък бе предпочетен пред Бирсент Карагарен.

Врачани застрашиха вратата на гостите след 36 секунди игра, когато Переа изведе Маринов отдясно, той стреля от малък ъгъл, а Наумов спаси.

В 7-ата минута Переа прати топката в мрежата на "червените", но попадението не бе зачетено, тъй като секунди преди това топката напусна терена и съдиите отсъдиха аут. Само 120 секунди по-късно Сердюк изведе Кирилов отдясно. Крилото върна към непокрития Чочев, който отправи шут по земя, но Костов изби.

По-добрата игра на Ботев от началото на двубоя даде резултат в 21-ата минута. Тогава Ивайлов излезе под ъгъл очи в очи с Наумов след скоростна атака отляво и пусна топката между краката на вратаря за 1:0. Преглед с ВАР установи, че халфът на домакините е бил в редовна позиция, тъй като Джонатан бе покрил засадата и голът бе признат.

Малко след това Маринов стреля изключително опасно след поредна атака на врачани, но над напречната греда.

В 29-ата минута ЦСКА 1948 можеше да изравни. Чочев изведе Сердюк сам срещу Костов, вратарят на домакините фаулира нападателя в наказателното поле и "червените" получиха дузпа. Чочев обаче стреля слабо в центъра на вратата и стражът на "зелените" спаси.

В 37-ата минута Янчев извърши промяна. На мястото на Бастунов влезе Октавио. Действията на треньора не се харесаха на извадения състезател, който трябваше да бъде успокояван от хората на скамейката.

В заключителните секунди на първата част Ботев остана с човек по-малко. Фераресо спря непозволено Октавио, за което получи втори жълт картон и напусна преждевременно игра. Първият картон дойде седем минути по-рано и той отново бе за фал срещу бразилския халф на гостите.

Второто полувреме започна с още една възможност за врачани. В 48-ата минута Меси засече с глава центриране от корнер на Ивайлов, но стреля в аут. Малко по-късно, в 50-ата минута, Костов спаси удар на Кирилов. Секунди след това стражът на домакините отрази и опасен шут на Чочев от десетина метра. Секунди по-късно Костов изби в корнер и изстрел на Сердюк, а таранът на "червените" пропусна още веднъж след пас на Кирилов в 52-ата минута.

В 59-ата минута резервата Мажуга можеше да шокира "червените" с втори гол, но пропусна очи в очи с Наумов. Седем минути по-късно Октавио свали за Карагарен, който стреля от близка дистанция с глава, но в аут.

В 75-ата минута Кирилов отправи бомбен шут от 25 метра, който се спря в гредата. В 87-ата минута имаше нова инфаркта ситуация пред вратата на домакините. Първо Костов спаси шут на Карагарен, а при добавката от два-три метра Бидунга нацели дясната греда.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЦСКА 1948 1:0

1:0 Чавдар Ивайлов 21

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Костов, 8. Фераресо, 4. Соарес, 6. Георгиев, 15. Маринов, 19. Переа, 20. Меси, 17. Ивайлов, 28. Сербер, 37. Рапнуил, 23. Мендоса

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 15. Александров, 87. Петров, 14. Елитон, 2. Перейра, 18. Чочев, 39. Умарбаев, 20. Бастунов, 10. Русев, 99. Кирилов, 25. Сердюк

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: Владимир Иванов