Берое изненада Черно море във Варна с гол от тъч

Черно море и Берое завършиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на efbet Лига. Алекс Фернандес откри резултата в 13-ата минута, а в 72-ата Тониислав Йорданов изравни.

"Моярците" повече трябва да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като допуснаха гол в собствената си врата след рядко срещана грешка. Половината отбор на варненци "заспа" след изпълнение на тъч от страна на гостите, топката се озова на метър пред голлинията и за Йорданов не представляваше проблем да я изпрати в мрежата на Дюлгеров.

Очаквано в групата на домакините не попаднаха новите попълнения Матеус Машадо и Мишаел Алвес, които все още нямат работни визи. Аут за гостите поради контузия бе Бубакар Трауре.

Срещата започна с минута мълчание в памет на легендарния български футболист Петър Жеков, който почина днес на 78 годишна възраст.

В началото на двубоя домакините наложиха натиск, а най-опасното положение дойде след разбъркване в наказателното поле на "заралии", но Челич блокира шут на Босанчич.

В 13-ата минута варненци организираха добра атака отдясно чрез Велислав Василев, който направи двойно подаване със свой съотборник и пусна по земя към Фернандес, а за халфа на Черно море не бе проблем да реализира дебютния си гол с удар по земя от десетина метра.

В 19-ата минута Илиев се възползва от неразбирателство при разиграване на топката в центъра на терена от страна на Берое, овладя я бързо и стреля параболично от над 35 метра, но Караджов внимаваше и изби в корнер удара, който попадаше точно под напречната греда.

След половин час игра Фернандес центрира отлично към Александър Василев, който не уцели добре топката с глава и порпусна да вкара втори гол за "моряците".

Берое организира първата си опасна атака в 36-ата минута. Пенчев изведе Кръстев в наказателното поле, който от своя страна центрира успоредно по земя към Трибуле, но сантиметри не достигнаха на нападателя да засече от два метра в празната врата.

Домакините отговориха с удар под ъгъл на Велислав Василев, а Караджов изби в корнер.

След почивката положенията пред вратата на гостите намаляха и битката бе предимно в центъра на терена. Така се стигна до 72-ата минута, в която варненци допуснаха изключително груба грешка, а Йорданов се възползва от нея и изравни. Сана хвърли тъч в малкото наказателно поле на домакините, топката тупна на метър пред голлинията и нападателят на "заралии" необезпокояван вкара от метър с глава за 1:1.

В 76-ата минута Илиев стреля от много трудна позиция и по диагонал, шутът му се получи с отлична парабола, но малко не достигна да попадне в мрежата на Караджов.

До края на мача Черно море пробва натиск и чрез центрирания, където в предни позиции към Илиев се присъедини и Иса, но те не доведоха до някаква голяма опасност и двубоят приключи при 1:1.

ЧЕРНО МОРЕ - БЕРОЕ 1:1

1:0 Алекс Фернандес 13
1:1 Тонислав Йорданов 72

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Дюлгеров, 3. Атанасов, 15. Босанчич, 6. Попов, 2. Панов, 71. Панайотов, 8. Сула, 11. Фернандес, 19. Ал. Василев, 10. В. Василев, 9. Илиев

БЕРОЕ: 73. Караджов, 2. Густаво, 3. Сана, 6. Челич, 8. Юсеин, 9. Кръстев, 14. Сантана, 15. Динков, 16. Мечев, 21. Трибуле, 77. Пенчев

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: Startphoto