Черно море ще използва инерцията от Левски в сблъсъка с Берое

Черно море приема тима на Берое в един от любопитните мачове на 20-ия кръг в efbet Лига. Двубоят на стадион „Тича“ започва в 15:00ч. и противопоставя седмия и единадесетия във временното класиране на шампионата.

Черно море е един от тимовете, борещ се за заветното четвърто място и участие в европейските клубни турнири, докато Берое е под средата на таблицата с актив от 19 точки.

В предишния кръг и двата тима имаха нелеки двубои. Черно море победи Левски с 1:0 във Велико Търново, а Берое допусна загуба от ЦСКАСофия в Стара Загора с 1:4. Възпитаниците на наставника Николай Киров рухнаха в последните 20 минути на срещата, като до 70-ата минута водеха в резултата с гол на Симеон Мечев

Илиан Илиев няма да може да разчита на две от новите попълнения. Матеус Машадо и Мишаел Алвес все още не са уредени с права в БФС.

За Берое аут е бранителят на Берое Бубакар Траоре, който получи травма по време на тренировка на тима. Той ще отсъства от игра около два месеца.