България WU19 спечели първата си контрола в Турция

Девическият национален отбор на България до 19 г., който се готви за участие във втората фаза на европейските квалификации през април, спечели с 2:0 срещу Киргизстан WU20 първата си проверка на турска земя. И двете попадения отбеляза нападателят на италианския Оробика Бергамо - Димитра Иванова.

Нашият тим напълно контролираше събитията през целия двубой и заслужено спечели срещу азиатския си съперник, въпреки предимството му във възрастта. В 25-ата минута Преслава Йорданова отне топката в средата на терена и пусна отличен извеждащ пас към Димитра Иванова, която не сгреши сама срещу вратаря на Киргизстан.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

В 55-ата минута отново Димитра Иванова завърши многоходова атака с ювелирен удар извън наказателното поле и с помощта на горната греда отбеляза много красиво попадение за 2:0.

Стартовият състав на България: 1. Майя Станева, 2. Йоана Станкова, 4. Ванеса Иванова, 8. Кристиана Караиванова, 9. Виктория Цветкова, 7. Антония Ангелова, 5. Ева Атанасова, 17. Преслава Йорданова, 19. Александра Сергеева, 10. Надежда Иванова, 14. Димитра Иванова.