Левски отнесе Струмска слава в контрола

Отборът на Левски постигна категоричен успех с 3:0 над Струмска слава в контролна среща, която се проведе на терен №2 на стадион "Георги Аспарухов". Попаденията за "сините" реализираха Андриан Краев (45-дузпа), Марин Петков (49) и Калоян Стрински (88).

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на тима от Радомир. Патрик-Габриел Галчев центрира от корнер, където Келиан ван дер Каап засече подаването с глава, но Денислав Мицаков изчисти кълбото от голлинията.

18 Левски - Струмска слава

В 25-ата минута "сините" стигнаха до пряк свободен удар пред наказателното поле на Струмска слава. Асен Митков центрира много добре, но Кристиан Димитров не успя да стреля, след като защитник на гостите изчисти.

В последните секунди на първата част Левски получи дузпа за нарушение срещу Преслав Бачев. С изпълнението се нагърби рожденикът Андриан Краев, който без проблеми наказа стража на гостите.

Четири минути след подновяването на играта "сините" стигнаха до втори гол. Асен Митков центрира от корнер на близката греда към Кристиан Димитров, който отклони назад, а Марин Петков на празна врата не пропусна да запише името си сред голмайсторите.

В 67-ата минута Георги Станимиров нацели левия страничен стълб на вратата. Само няколко секунди след това след грешка при изнасянето на топката от страна на "сините" Александър Златев също прати кълбото в гредата.

Две минути преди края на проверката Антони Иванов остана сам срещу вратаря и стреля, но ударът му бе отразен. Кълбото попадна в краката на Калоян Стрински, който на празна врата оформи крайния резултат в срещата.

В неделя футболистите на Станимир Стоилов ще гостуват в Благоевград на Пирин в сблъсък от 20-ия кръг на efbet Лига.

ЛЕВСКИ - СТРУМСКА СЛАВА 3:0

1:0 Краев (45-дузпа)
2:0 Петков (49)
3:0 Стрински (88)

Стартови състави:

Левски: 1. Андреев, 5. Ван дер Каап, 50. Димитров, 22. Галчев, 41. Михалев, 8. Краев, 27. Митков, 71. Стоянов, 16. Бачев, 24. Рупанов, 88. Петков

Струмска слава: 12. Петков, 77. Дилчовски, 5. Костов, 4. Арсов, 11. Мицаков, 8. Янев, 18. Станимиров, 14. Стоянов, 10. Златков, 2. Николов, 17. Кирилов

Снимки: Борислав Трошев