Рейнджърс позволи на съперник да вкара гол в името на феърплея

Вчера Рейнджърс отбеляза един от най-спорните голове в историята си, но след това се реваншира и позволи на съперника да вкара. В среща от осминафиналите на Купата на Шотландия срещу втородивизионния Патрик Тисъл резултатът бе 1:1 след 70 минути игра. Тогава Малик Тилман открадна топката от защитника Кевин Харт, заобиколи вратаря и се разписа. Проблемът бе, че всички останали на терена очакваха топката да бъде върната на Рейнджърс, след като тя бе извадена от игра, за да може именно Тилман да получи медицинска помощ.

След спирането Харт изглежда, че щеше да изрита топката към наказателното поле на Рейнджърс, за да стане тя притежание на домакините. Тилман обаче се приближи до бранителя и открадна топката. Той напредна, заобиколи вратаря и направи резултата 2:1. Това бе последвано от меле между играчите, след като ядосаните футболисти на Патрик Тисъл скочиха на голмайстора.

Попадението обаче беше редовно и съдията го призна. Мениждърът на Рейнджърс Майкъл Бийл привика за разговор капитана Джеймс Таверние. Споровете на терена продължиха, но скоро се разбра, че домакините ще позволят на съперника да им отбележи гол. Под освиркванията на “Айброкс” Скот Тифони мина през играчите на съперника необезпокояван, заобиколи Макгрегър и изравни резултата.

В крайна сметка Рейнджърс стигна до нов гол четири минути преди края и спечели с 3:2. Мениджърът на “сините” защити Тилман, като обясни, че Тилман не е разбрал какво се случва на терена, докато е получавал медицинска помощ.

Снимки: Imago