Славия сгъна Пирин и влезе в топ 4

Славия записа победа на старта на пролетния дял от шампионата. Футболистите на Златомир Загорчич надвиха Пирин (Благоевград) с 2:0 в последния двубой от 19-ия кръг на efbet Лига. Тони Тасев откри резултата с удар отблизо в 19-ата минута. Малко след това Ахмед Ахмедов се възползва от грешка на стража на "орлетата" Янко Георгиев и с хубав изстрел прати топката в празната врата.

Успехът изкачи "белите" на четвърто място в класирането, докато отборът от Благоевград запази своята 14-а позиция. Срещата на стадион "Александър Шаламанов" се игра пред погледа на националния селекционер Младен Кръстаич.

Младен Кръстаич и Венци Стефанов бъбрят преди Славия - Пирин

Срещата започна във вяло темпо, но постепенно славистите повишиха оборотите. Така се стигна до 19-ата минута, когато капитанът на "белите" Галин Иванов шутира по диагонала, а топката се отби в страничната греда. След това тя се озова в краката на Тони Тасев и крилото отблизо опъна мрежата за 1:0.

В 26-ата минута домакините удвоиха преднината си. Вратарят на "орлетата" Янко Георгиев сгреши, изчиствайки топката с глава пред наказателното поле, а с прехвърлящ и точен удар Ахмед Ахмедов порази мрежата - 2:0 за Славия! Малко след това стражът на Пирин спаси нов изстрел към рамката му, а гостите отвърнаха с няколко разбърквания в наказателното поле пред голлинията на "белите".

През второто полувреме мачът се доиграваше, като футболистите на Христо Янев така и не успяха да наложат сериозен натиск по посока вратата на Светослав Вуцов. Най-чистото положение за "орлетата" се откри пред резервата Преслав Йорданов. В 74-ата минута централният нападател шутира опасно, но топката не улучи целта. Дебют за тима на Заги записа 17-годишният халф Чунг Нгуен До.