България с второ място в комплексното класиране на Европейската купа по кикбокс в Карловац

Българският тим се представи отлично на Европейската купа по кикбокс „Карловац Оупън“ (Karlovac Open) в Хърватия, която бе първото международно състезание в бойния спорт за 2023 година. Националите спечелиха 38 златни, 27 сребърни и 29 бронзови медала.

В отбора на България влязоха 94 кикбоксьори във всички възрасти, които участваха в общо 208 игрови категории в различните стилове.

Съставът се нареди на второ място в комплексното класиране по медали от 28 държави участници, 215 клуба и 2217 заявени състезатели.

Сериозен успех на татами постигнаха състезателите от клуб Масару с актив от 17 златни, 12 сребърни и 12 бронзови отличия. След тях в челната тройка се нареждат тези от СК Стар Тийм с 13 златни, 10 сребърни и 12 бронзови отличия и СК Радулов с 5 златни, 2 сребърни и 4 бронзови медала. Златно отличие на татами печели и СК Скаптопара.

След надпреварата на ринг с две златни и едно сребърно отличия се прибират възпитаниците на СК Бултрас Файт Клуб. Сребърен медал при своя дебют на Европейската купа спечели и СК Вокил.