Ювентус изтръгна победа срещу Фиорентина

Отборът на Ювентус записа минимален домакински успех с 1:0 над Фиорентина в двубоя помежду им от 22-рия кръг на Серия "А". Адриен Рабио отбеляза единствения гол в 34-тата минута, с което донесе трета поредна победа за “Старата госпожа” във всички турнири.

Масимилиано Алегри, за когото това беше мач номер 250 начело на Юве в италианския елит, направи само една промяна в своя стартов състав след победата с 3:0 над Салернитана и тя беше свързана с появата на Федерико Киеза на мястото на контузения Фабио Мирети. Така крилото за първи път оформи атакуващо трио с Душан Влахович и Анхел Ди Мария в схемата 3-4-2-1. Гостите пък бяха подредени в 4-3-3 с Жонатан Иконе, Николас Гонсалес и Кристиан Куаме в предни позиции.

Преди началото на мача имаше минута мълчание за жертвите от опустошителните земетресения в Турция. Първото сериозно положение дойде в 12-ата минута, когато удар на Ди Мария претърпя рикошет, но топката стигна до връхлитащия на далечната греда Филип Костич, който обаче не беше точен при своя изстрел. В 23-тата минута Киеза центрира опасно в наказателното поле, Влахович се размина с топката, а Костич отново беше до далечната греда, за да стреля, но Пиетро Терачано изби удара му в корнер. При последвалото му изпълнение Мануел Локатели отправи шут и се стигна до нов корнер. Малко след това Алфред Дънкан пробва далечен удар, който не беше проблем за Войчех Шчесни. В 34-тата минута Ди Мария центрира и Рабио стреля с глава. Терачано отрази удара, но съдията показа, че преди това топката е преминала голлинията за 1:0 в полза на домакините. "Виолетовите" отговориха с воле на Иконе, което беше избито от Локатели в корнер. Точно преди почивката крилото пробва ново воле, което се оказа много разочароващо.

В 59-ата минута Влахович наказа бившия си отбор, но ВАР отмени попадението заради негова тънка засада. Последва далечен шут на Куаме, който не намери целта. В 68-ата минута грешка на Додо позволи на резервата Мойс Кийн да стреля, но Терачано излезе и изби топката в корнер. Малко по-късно Киеза опита шут, който се оказа неточен. В 73-тата минута Софиан Амрабат нанесе удар от разстояние, който завърши в ръцете на вратаря. В 82-рата минута появилият се от пейката Лука Йович игра с глава след центриране на друга резерва - Алекса Терзич, но прати топката покрай вратата. В 89-ата минута появилият се като смяна Гаетано Кастровили отбеляза изравнителен гол, но след нова намеса на ВАР той също беше отменен, защото Лука Раниери е бил в засада с дясната си пета. В началото на добавеното време Кийн се отчете с пропуск, но така или иначе домакините запазиха крехкия си аванс.

Така Ювентус се намира на деветото място в класирането, след като събра 29 точки и изпревари Монца и Болоня само по голова разлика. Фиорентина са на 14-ото място с 24 пункта, колкото имат също така Лече и Сасуоло.

ЮВЕНТУС - ФИОРЕНТИНА 1:0

1:0 Рабио (34')

Ювентус: Шчесни, Данило, Бремер, Сандро, Де Шилио, Локатели, Рабио, Костич, Киеза, Ди Мария, Влахович

Фиорентина: Терачано, Бираги, Раниери, Миленкович, Додо, Амрабат, Бонавентура, Дънкан, Иконе, Гонсалес, Куаме

Снимки: Gettyimages