ЦСКА - София разгроми Берое за 20 минути и се върна на върха

ЦСКА - София разгроми с 4:1 Берое като гост в мач от 19-ия кръг на efbet Лига и се върна на върха от Лудогорец, който вчера се настани там след успех с 2:1 над Спартак (Варна). Симеон Мечев откри за "заралии" в 54-ата минута, но след попадението футболистите на Николай Киров рухнаха и до края на срещата получиха цели четири гола.

Брадли Де Нойер изравни в 71-ата минута, а шест по-късно Браян Морено реализира за пълен обрат. Дюкенс Назон вкара трети гол в 85-ата минута, а Иван Турицов отбеляза още веднъж от дузпа в 92-ата минута.

37 Берое - ЦСКА-София

В заключителните секунди на срещата Християн Петров си изкара втори жълт картон и напусна преждевременно игра, заради което ще пропусне следващия шампионатен сблъсък на "червените", който е домакинство на Ботев (Пловдив).

Гостите стартираха без Тобиас Хайнц. Единственото ново попълнение на ЦСКА - София остана на пейката за сметка на Туфегджич, но изигра ключова роля след появяването си на терена през втората част.

Домакините пък заложиха на голяма част от новите си попълнения. Място сред 11-те намериха Сана, Челич, Йорданов и дошлият под наем от Лудогорец централен защитник Енрике.

"Червените" започнаха по-активно, но първият удар отиде на сметката на "заралии". Това се случи в 9-ата минута, когато Трибуле овладя пред наказателното поле и стреля с левия крак, а Бусато улови.

В 26-ата минута Юга леко задържа и побутна Трибуле в наказатолнето поле и домакините поискаха дузпа, но след преглед с ВАР съдиите прецениха, че контактът е твърде лек, за да се отсъди 11-метров наказателен удар.

Седем минути по-късно Трибуле преодоля Бусато и отбеляза попадение, но то правилно не бе зачетено, тъй като нападателят се намираше в положение на засада.

Две минути след почивката дойде и най-чистото положение до този момент. Де Нойер центрира отляво към Туфегджич, който засече с глава, но Караджов спаси отправения от границата на малкия пеналт изстрел.

Берое отговори в 54-ата минута, когато Мечев получи пас от Трибуле и шутира от 30 метра. Ударът отиде в ръцете на Бусато, който обаче не реагира добре и топката се озова в неговата мрежа.

Попадението провокира Илич да извърши тройна смяна. На местата на Жеферсон, Вион и Туфегджич влязоха новото попълнение Хайнц, Кареасо и Морено. Именно Хайнц можеше да изравни в 63-ата минута, когато негов удар рикошира в крак на бранител в зелено и срещна дясната греда на беройската врата.

Натискът на гостите даде резултат в 71-ата минута. Назон изскочи от дълбочина, овладя топката и центрира успоредно по земя. Де Нойер стреля, Челич опита да изчисти пред голлинията, но вместо това чукна топката и я прати в мрежата на собствената си врата. Ако защитникът не се бе намесил, най-вероятно намиращият се зад него Караджов щеше да спаси.

Пълният обрат стана факт шест минути по-късно. Хаинц изведе в коридор Гарсес, който върна към Кареасо. Резервата шутира в дясната греда, топката се върна към Морено, който нямаше проблем да реализира за 2:1 на празна врата.

В 85-ата минута Назон сложи точка на спора с трети гол за гостите. Много активният през втората част Де Нойер центрира отдясно, таранът на ЦСКА - София се справи без проблем с неубедителния Челич и шутира от близка дистанция. Караджов първоначално отрази, но Назон бе безпощаден при добавката - 1:3.

В даденото от рефера триминутно продължение Бауренски фаулира Кареасо и Турицов реализира отсъдената дузпа.

Секунди по-късно Петров напусна игра с втори жълт картон, извършвайки нарушение в центъра на терена.

БЕРОЕ - ЦСКА - СОФИЯ 1:4

1:0 Симеон Мечев 54
1:1 Брадли Де Нойер 71
1:2 Браян Морено 77
1:3 Дюкенс Назон 85
1:4 Иван Турицов 92 д.

БЕРОЕ: 73. Караджов, 3. Сана, 6. Челич, 8. Юсеин, 14. Енрике, 15. Динков, 16. Мечев, 17. Георгиев, 21. Трибуле, 77. Пенчев, 98. Йорданов

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 2. Матей, 21. Юга, 6. Петров, 10. Гарсес, 15. Вион, 3. Жеферсон, 5. Де Нойер, 7. Линдсет, 11. Туфегджич, 9. Назон

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: Борислав Цветанов