Дебютен гол на Преслав Боруков донесе победата на Арда в София

Отборът на Арда (Кърджали) постигна труден успех с 1:0 над Септември в София. В герой за тима се превърна новото попълнение Преслав Боруков, който донесе победа с гол от дузпа в 44-ата минута.

Първата интересна ситуация на стадион "Васил Левски" се откри пред вратата на домакините. Радослав Цонев отправи хубав изстрел от пряк свободен удар, но младият страж на Септемри успя да избие в корнер.

16 Септември - Арда

В 8-ата минута столичани поискаха дузпа, след като топката се удари в ръката на Умар Сако. Реферът Васимир Ел-Хатиб подмина ситуацията, но малко по-късно той се консултира с ВАР, за да промени решението си и да даде наказателен удар.

Все пак в 12-ата минута Септември получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Асен Георгиев, централният бранител стреля в десния ъгъл на Анатоли Господинов, но вратарат успя да намеси майсторски, за да запази мрежата си суха.

В 29-ата минута централният защитник Умар Сако засече с глава центриране от десния фланг, но кълбото се отби в гредата.

В 44-ата минута Светослав Ковачев направи страхотен пробив, който стигна до наказателното поле, където Мартин Николов препъна крилото, а съдията не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана Преслав Боруков, който заби първия си гол с екипа на Арда.

В 52-ата минута Деян Лозев достави много качественото центриране отдясно, а Преслав Боруков свали с гърди към Светослав Ковачев, който отправи силен изстрел, но Димитър Шейтанов спаси, а страничният съдия вдигна и флага си за засада.

В 68-ата минута Деян Лозев се подхлъзна и топката попадна в Симеон Александров, който центрира в наказателното поле към Валентин Йосков. Нападателят отправи опасен удар с глава, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 84-ата минута Атанас Кабов центрира от корнер, а Йосков отклони с глава, след което последва удар на Мартин Петков от трудна ситуация, но опитът не попадна във вратата. До края на двубоя домакините се опитаха да стигнат до точката, но защитата на Арда се справи.

В следващия кръг Арда приема Локомотив (Пловдив), а Септември ще гостува на Локомотив (София).

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 0:1

0:1 Преслав Боруков (44-дузпа)

Стартови състави:

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 9. Валентин Йосков, 26. Константин Чешмеджиев, 20. Мартин Петков, 22. Мартин Стойчев, 19. Митко Митков, 14. Мартин Стоянов, 13. Мартин Николов, 18. Петър Чуич, 15. Захари Атанасов

Арда (Кърджали): 1. Анатоли Господинов, 3. Умар Сако, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: Борислав Трошев