Черноморец спечели морското дерби

Тимът на Черноморец победи Черно море Тича с 87:77 (23:19, 22:15, 23:21, 19:22) като домакин в Бургас. Това бе девети успех за Черноморец, а варненци записаха 13-а загуба от 18 мача от началото на сезона в първенството на България.

Бургазлии поеха водачеството от самото начало и не го изпуснаха до края на срещата. Авансът им бе 4 точки след 10 минути игра, а във втората четвърт бяха още по-убедителни и дръпнаха с 45:34 на почивката. Последва сравнително равностойна трета част, след която резултатът бе 68:55, но усилията на баскетболистите на Черно море Тича не стигнаха за съществено намаляване на разликата.

Джордан Тъкър допринесе с 26 точки и 7 борби за домакините, а 23 точки добави Мунис Туту, докато за варненци Тач Ънру завърши с 32 точки и 3 асистенции.