Украинци изхвърлиха Никола Илиев и Интер от Шампионската лига

Украинският Рух (Лвов) отстрани Интер в плейофите за класира на осминафиналите на Младежката Шампионска лига. Срещата, която се игра в Полша, завърши 1:1 в редовното време. Последваха дузпи, при които Рух спечели с 4:3.

Българският национал Никола Илиев бе титуляр за младежите на "нерадзурите” и игра целия мач. Той изпълни първата дузпа при наказателните удари, но пропусна. Китела обаче също не вкара. Последваха точни изпълнения до 3:2 за Интер. Пропуск на Квас даде шанс на италианците да спечелят, но Фонтанароса не успя да се възползва. Украинците изравниха, а ударът на сина на Деян Станкович - Александър, бе отразен от вратаря, което позволи на Виталий Роман да донесе победата на Рух.

В редовното Серхий Панченко се разписа в 30-ата минута, а Франческо Еспозито изравни в 52-ата минута. Младежкият тим на Рух преодолява трети кръг в шампионския път, като в предишния кръг отстрани Галатасарай. На осминафиналите украинците ще срещнат някои от победителите в груповата фаза, където са отбори като Милан, Реал Мадрид и Пари Сен Жермен.