Двама бивши шампиони стартираха в Кордоба

Бившите шампиони Хуан Мартин Черундоло и Кристиан Гарин стартираха с победи на турнира по тенис на клей в аржентинския град Кордоба с награден фонд 642 735 долара.

Представителят на домакините Черундоло, победител в надпреварата през 2021 година, спечели срещу Пабло Андухар с 6:4, 1:0 и отказване на испанеца заради травма. 21-годишният левичар от Буенос Айрес, който през този сезон участва с "уайлд кард",  ще играе за място на четвъртфиналите срещу сънародника си и водач в схемата Диего Шварцман.

Носителят  на трофея през 2020 година Гарин пък елиминира поставения под номер 7 Педро Мартинес (Испания) със 7:6(3), 2:6, 6:0 и постигна първата си победа в Тура на АТП за сезона.

Сърбинът Душан Лайович също започна с победа със 7:6(3), 6:3 над перуанеца Хуан Пабло Барияс и във втория кръг ще се изправи срещу защитаващия титлата си и трети в схемата Алберт Рамос-Виньолас (Испания), който почиваше на старта.

Преминалият през квалификациите представител на домакините Федерико Делбонис отрази три мачбола и отстрани миналогодишния финалист Алехандро Табило (Чили) с 6:7(8), 6:2, 7:6(6). Табило сервираше за победата при 5:4 гейма в третия сет и пропусна две възможности да затвори мача, а след това и в тайбрека беше на точка от победата при 6:5, но с три поредни разигравания Делбонис стигна до обрата. Така той ще играе във втория кръг срещу поставения под номер 2 свой сънародник Франсиско Черундоло.