Джон Иснър постигна първа победа за сезона

Бившият номер 8 в световната ранглиста по тенис Джон Иснър (САЩ) постигна първата си победа за сезона и се класира за втория кръг на турнира на твърда настилка на родна земя в Далас с награден фонд 737170 долара.

Петият в схемата Иснър пласира 22 аса и спечели срещу Чун-Син Цън (Тайван)  със 7:6(5), 7:6(1) за 107 минути. Двубоят премина без пробиви, а представителят на домакините взе двата тайбрека, за да триумфира.

37-годишният американец, полуфиналист в надпреварата през миналия сезон, игра едва петия си мач, след като получи фрактура на китката на Откритото първенство на САЩ през септември миналата година. Той стартира годината с две загуби в Австралия - в Аделаида и в първия за сезона Голям шлем в Мелбърн.

"Щеше да бъде добре да спечеля някой мач в Австралия, но тази година не се получи. По принцип играя добре в САЩ, а мога да кажа, че този турнир ми е домашен, тъй като живея наблизо. Радвам се, че започнах с победа и се надявам да продължа с доброто си представяне тук и да стигна възможно най-далеч", коментира Иснър, който в момента е 39-и в класацията на АТП.

За място на четвъртфиналите Иснър очаква победителя от двубоя между Даниел Алтмайер (Германия) и квалификанта Закъри Свайда (САЩ).

Поставеният под номер 6 Джей Джей Уулф (САЩ) направи успешен дебют в Далас с успех с 6:3, 6:3 над преминалия през квалификациите свой сънародник Брендън Холт. Той ще играе срещу Раду Аблот (Молдова) във втория кръг.

Осмият в схемата Адриан Манарино (Франция) също спечели на старта. Той се справи с американеца Стийв Джонсън със 7:6(6), 6:2 и очаква австралиеца Джордън Томпсън.