Китайка спечели първа титла в кариерата си

Китайката Лин Чжу спечели първа титла в кариерата си, след като триумфира на турнира по тенис за жени на твърда настилка в Хуа Хин (Тайланд) с награден фонд 259 303 долара.

В първия си финал в кариерата Чжу победи Леся Цуренко от Украйна с 6:4, 6:4 за 1:45 час.

В първия сет имаше общо седем пробива, а след 3:2 за Цуренко китайката взе три поредни гейма за 5:3 и без проблеми поведе в резултата.

Седем пробива имаше и във втората част. Чжу взе аванс от 5:3, пропусна мачбол и загуби подаването си в следващия гейм, но в десетия успя да затвори срещата при третата си възможност.

33-годишната Цуренко, която е на 136-о място в ранглистата на WTA, не успя да завоюва пета титла в кариерата си. За нея това беше първи финал на турнир от WTA след Бризбън през 2019 година.