ЦСКА - София приключи контролите с успех над Пирин и вече мисли за пролетния полусезон

ЦСКА - София постигна успех с 2:1 над Пирин (Благоевград) в последната зимна контрола за двата отбора преди старта на пролетния дял от шампионата. Попаденията за "червените" реализираха Брадли де Нойер (35) и Дюкенс Назон (65). Точен за "орлетата" бе Владимир Медвед (82).

Преди първия съдийски сигнал се проведе и официалното представяне на отбора на ЦСКА - София за сезона.

ЦСКА - София представи отбора си за пролетния полусезон, вижте кой взе номера на Йомов (видео)

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на Густаво Бусато. Илкер Будинов направи мощен пробив по левия фланг, след което центрира по земя в наказателното поле, но Данило Кондраков се размина с подаването.

В седмата минута "червените" бяха изключително близо до първия гол. Брадли де Нойер се включи в атаката и центрира в наказателното поле, а топката достигна до Жираир Шагоян, който майсторски намери Маурисио Гарсес. Бразилският стрелец обаче не успя да се разпише от няколко метра.

23 ЦСКА-София - Пирин

В 20-ата минута Юрген Матей засече с глава центриране от корнер, но топката прелетя на сантиметри от целта. Пред капитана на ЦСКА - София се откри нов шанс девет минути по-късно, когато отново бе намерен с центриране в наказателното поле. Матей се опита да стреля с глава от трудна позиция, но ударът му не бе достатъчно добър, за да се окаже във вратата на "орлетата".

В 36-ата минута Брадли де Нойер прати топката в мрежата на Ковальов. Първо Шопов нанесе техничен изстрел, който бе избит от стража, но топката попадна в Брадли де Нойер, който от близка дистанция откри резултата в проверката.

До края на първата част нямаше други ситуации пред двете врати.

Саша Илич смени целия си състав за второто полувреме. В игра се появиха Евтимов, Кох, Махмутович, Турицов, Минков, Живков, Хайнц, Линдсет, Туфегджич, Жеферсон и Назон.

В 48-ата минута Пирин изпусна добра възможност. Илкер Будинов не успя да се възползва от грешка на Жеферсон. Футболистът на "орлетата" нахлу в наказателното поле на ЦСКА - София и нанесе много неточен изстрел.

В 65-ата минута новото попълнение Тобиас Хайнц получи топката в центъра на терена и пусна пас към Дюкенс Назон. Нападателят напредна, след което финтира майсторски защитник и технично копна топката над вратаря на Пирин.

Три минути по-късно Преслав Йорданов можеше да намали резултата. Опитният таран получи кълбото около точката на дузпата и стреля, но на сантиметри от целта.

В 82-ата минута Красимир Станоев пусна хитър пас, който не бе добре преценен от Мено Кох, а от тази неточност се възползва Владимир Медвед. Атакуващият футболист на Пирин се разписа с удар с левия крак.

До края на проверката двата отбора не създадоха други положения и срещата завърши без нови попадения.

В първия кръг от пролетния полусезон "червените" гостуват на Берое, а Пирин (Благоевград) ще пътува до София, за да премери сили със Славия.

ЦСКА - СОФИЯ - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 2:1

1:0 Брадли де Нойер (35)
2:0 Дюкенс Назон (65)
2:1 Владимир Медвед (82)

Стартови състави:

ЦСКА - София: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 5. Брадли де Нойер, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 23. Жираир Шагоян, 26. Марселино, 10. Маурисио Гарсес, 28. Браян Морено

Пирин: 12. Ковальов, 19. Велев, 14. Кондраков, 45. Хубчев, 38. Дюлгеров, 17. Будинов, 31. Станоев, 23. Тонев, 73. Бенгюзов, 26. Тасев, 8. Семенив

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: Борислав Цветанов