Симона Петкова се развихри с три гола и асистенция за Аарау в контролна среща

Симона Петкова показа, че се връща към най-добрата си форма. Тя вкара три гола и подаде за още един при успеха 5:0 като гост на новия й отбор Аарау в контролна среща с Йорликон (Цюрих).

Отборът от женската втора лига на Швейцария оказа съпротива на Аарау само преди почивката, когато резултатът беше само 1:0. Българката, която изигра първи пълни 90 минути след контузията на глезена, асистира за това попадение. Тя получи висока топка пред наказателното поле, с първото докосване я продължи към съотборничка, която влезе на скорост и след това вратарката на домакините нямаше какво да направи. Минути преди гола центриране на Симона Петкова от тъча също можеше да се превърне в асистенция, но нейната съотборничка беше в положение на засада.

След това дойде времето на българското момиче, която наниза бърз хеттрик за втория, третия и четвъртия гол за тима си. Особено красиво беше второто попадение, в което тя получи топката в наказателното поле, елегантно преодоля защитничка на противника и по диагонала не остави шансове на вратаря. В края на срещата момичетата от Аарау оформиха и крайния резултат.

Петкова премина в Аарау преди десетина дни и има важната задача да помогне на тима да подобри атакуващата си мощ. Отборът е в долната половина на класирането, но организацията на работа е на много добро ниво, като освен Петкова има и още две чужденки.

"За мен най-важното е максимално бързо да вляза в най-доброто си състояние от преди контузията. Здравословно съм супер, но игровата практика е важна. Доволна съм от трите гола, но обещавам повече попадения в първенството", каза българката след мача за БТА.

Първенството на Швейцария при жените се подновява на 25-ти февруари, а Аарау е домакин на Санкт Гален.