Черноморец не даде шанс на ЦСКА

Черноморец победи със 100:84 (20:15, 30:26, 25:19, 25:24) ЦСКА като домакин в мач от 19-ия кръг на НБЛ. Успехът е осми за “акулите”, които има и десет загуби в сметката си. “Армейците” са с баланс 9-8.

Участие в мача не взе центърът на “червените” Андрей Иванов, който има разкъсване на прасеца, а дебют направи новото попълнение на тима Таменанг Чо.

Мачът в зала “Бойчо Брънзов” започна добре за домакините, които след 10 минути игра си осигуриха преднина от 5 точки, която до почивката увеличиха до 9. След паузата те продължиха да правят аванса си по-солиден, като преди заключителната четвърт той вече беше 15 точки. Въпреки че гостите изиграха равностойни последни 10 минути, това не беше достатъчно за обрат.

За Черноморец Георги Боянов вкара 21 точки, Мунис Туту реализира дабъл-дабъл - 19 точки и 12 асистенции, а 17 точки и 10 борби добави Макол Моайен.

Мартин Сотиров беше най-резултатен за ЦСКА с 15 точки, а 14 вкара Таменанг Чо.