Спартак си върна третото място в НБЛ

Отборът на Спартак Плевен извоюва ценен успех при гостуването си на Академик Пловдив в зала “СИЛА”. Тимът на Любомир Минчев изкова третия си последователен успех в НБЛ, след като сломи пловдивчани с 90:77 (22:15, 23:19, 25:22, 11:13) в двубой от 19-ия кръг на първенството.

Така плевенчани се завръщат на третата позиция във временното класиране с баланс от 10 победи и 8 загуби, подминавайки Левски, който остава четвърти с 10-7 и мач по-малко. Академик пък остава на осмата позиция с таблицата с 6 успеха и 11 поражения.

Тимът на Спартак контролираше двубоя през цялото му време, като авансът на гостите достигна двуцифрените измерения още през втората четвърт при 35:25. С нова силна серия възпитаниците на Минчев увеличиха аванса си до 15 точки, а през второто полувреме не допуснаха спад в представянето си и с консистентни изяви поддържаха убедителната си преднина.

Единствено в началото на финалния период Александър Милов вдъхна живот на домакините, скъсявайки разликата до седем точки при 73:66, но след това Спартак реагира с увереност и затвори мача в своя полза.

Семаджей Хейнс-Джоунс поведе колоната за Спартак със 17 точки. Седариан Рейнс добави 16, Цветомир Чернокожев оформи дабъл-дабъл от 15 точки и 14 борби, Станимир Маринов отбеляза 12 точки с 9 асистенции, а Ивко Ивков прибави 11 точки.

Васил Бачев наниза 14 точки за отбора на Академик. Джейлън Минет наниза 13, Томислав Минков добави 11 точки, а Тайлър Криймър се разписа с 10 и 8 борби.

Снимка: Startphoto.bg