Берое излъга Левски

Берое победи със 78:71 (22:22, 12:22, 20:7, 24:20) Левски като домакин в мач от 19-ия кръг на НБЛ. Успехът е осми за тима от Стара Загора, който има и 10 загуби в сметката си от началото на сезона. “Сините” са с баланс 10-7.

Срещата започна като истинско дерби, като за 10 минути игра двата отбора реализираха по 22 точки. След това обаче баскетболистите на Димитър Ангелов вдигнаха оборотите и на почивката се оттеглиха с аванс от 10 точки. Паузата явно се отрази добре на домакините, които нанизаха 20 точки в третата четвърт срещу само 7 за съперника им. Въпреки опитите на Левски да се върне в играта в заключителните минути, играчите на Бойко Миленков не позволиха да се стигне до обрат.

Дариъс Хол вкара 24 точки за Берое, 19 наниза Келси Барлоу, а Александър Тодорович записа дабъл-дабъл - 15 точки и 10 борби. За Левски Златин Георгиев се разписа с 19 точки, 18 добави Асен Великов.