Паметен момент! Алер вкара първия си гол за Борусия (Д) навръх Деня за борба с рака

Навръх Световния ден за борба с рака Себастиан Алер вкара първия си гол след възстановяването си от онкологично заболяване. Нападателят на Борусия (Дортмунд) беше точен при домакинския успех с 5:1 над Фрайбург в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата.

През миналото лято, дни след трансфера си в клуба от “Сигнал Идуна Парк”, Алер беше диагностициран с рак на тестисите. Бившият играч на Аякс успя да пребори болестта и тази зима се завърна в игра. Този следобед той беше титуляр за своя тим и реализира за 3:1 с глава в 61-вата минута.

С тази победа тимът на Един Терзич се изравни с Байерн (Мюнхен), който обаче е с мач по-малко. Поне за ден начело е Унион (Берлин), който задмина баварците след 2:1 над Майнц 05.

Тимът на Борусия имаше шанс още в 17-ата минута да се окаже в човек повече, след като Килиан Силдилиа беше изгонен за два жълти картона в рамките на минута-две.

В 26-ата бившият футболист на Фрайбург Нико Шлотербек вкара за 1:0 и не скри радостта си. Попадението му дойде след корнер, до който пък се стигна, след като вратарят Марк Флекен отклони силен шут на Никлас Зюле, който след това се отби и в страничната му греда.

Изненадващо обаче гостите изравниха в последните секунди на първото полувреме с първия си удар във вратата изобщо. Точен беше Лукас Хьолер.

Скорострелно след паузата Дортмунд реши двубоя в своя полза. Друг от новите нападатели - Карим Адейеми, заби първия си гол на този стадион с екипа на “жълто-черните”. Той реализира в 48-ата след атрактивна асистенция на Джуд Белингам и слалом през защитата.

Само три минути по-късно дойде и мигът на Алер, който превърна в попадение с глава центриране на Рафаел Герейро.

В 55-ата Марко Ройс нацели втора греда на сметката на Борусия.

В 69-ата Юлиан Брант окончателно отказа Фрайбург с далечен шут за 4:1, а след това гол вкара и Джовани Рейна - в 83-тата за 5:1.

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages