Фамозният дебют на Енцо Фернандес за Челси в цифри

Тази вечер дебют направиха мултимилионните покупки на Челси през зимния трансферен прозорец. Едно от попълненията - Енцо Фернандес, направи страхотни деведесет минути при нулевото равенство срещу Фулъм и единственото, което му липсваше бе попадение в мрежата на “котиджърс”, за да ознаменува първата си среща на “Стамфорд Бридж” по възможно най-добрия начин.

Фернандес обаче доказа с представянето си, че има място в “сините” от Лондон. Той спезели всички си въздушни двубои, направи 74 подавания, на 10 пъти открадна топката, спечели девед индивидуални двубоя, изчисти топката на 3 пъти, спечели 2 нарушения за отбора като не извърши нито едно и стреля веднъж към вратата на Фулъм. Освен това с шесте си борби в мача Фернандес се превърна в най-активния футболист на терена, тъй като нито един друг играч от двата отбора не направи толкова единоборства.

От тук нататък остава новото попълнение на лондончани да прави повече асистенции и да вкарва голове. Така той би могъл да спомогне на Челси да се класира за европейските клубни турнири догодина и да спечели важните предстоящи срещи от Шампионската лига срещу Борусия (Дортмунд) от 1/8-финалите на турнира. Само времето ще покаже дали инвестицията си е струвала за Греъм Потър и ръководството на Челси.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Снимки: Imago