Защитаващата титлата си Шуай Чжан отпадна във втория кръг на турнира в Лион

Защитаващата титлата си Шуай Чжан от Китай отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка във френския град Лион с награден фонд 225480 евро.

Поставената под номер 2 Чжан загуби от Марина Заневска (Белгия) с 2:6, 0:6 за едва 68 минути на корта.

Водачката в схемата и фаворитка на домакините Каролин Гарсия се класира за четвъртфиналите след победа над белгийката Алисон Ван Уйтванк с 2:6, 6:0, 6:1 за 1:38 час. Французойката загуби първия сет, но в следващите два доминираше изцяло и даде само гейм на съперничката си.

Седмата поставена Данка Ковинич (Черна гора) също продължава напред в турнира след обрат срещу унгарката Ана Бондар с 4:6, 6:2, 6:3 за 2:11 часа. В спор за място на полуфиналите Ковинич ще срещне номер 5 Анастасия Потапова (Русия), която елиминира Клара Бурел (Франция) в оспорван мач с 6:4, 4:6, 6:3 за 2:12 часа.